Akasya Koleji
Akasya Koleji

İlkokul

GERİ DÖN

Eğitim-Öğretim programlarımızda önce insan anlayışı ile hareket edilerek mutlu bireyler yetiştirmek hedeflenir. Amacımız; öğrenmeyi öğrenme, düşünme, sorgulama gibi değerleri kazanmış, milli kimliğini koruyarak evrensel değerleri özümseyen, sorumluluk bilinci gelişen sosyal duyarlılığı olan öğrenciler yetiştirmektir.

# Çağdaş, laik, demokratik, Atatürkçü bireyleri topluma kazandırmayı ilke edinen Akasya Koleji’nde “Her Çocuk Değerlidir.”
# Eğitim çocuğu tanımakla başlar.Onları anlayıp farklılıklarını fark etmekle ve seçtiği yolda rehberlik etmekle sürer. Kazandığı başarıları alkışlamakla devam eder. Öğrenme öğrendiklerinden zevk almaktır!

Öğrencilerimiz temel becerilerini oyun oynayarak, eğlenerek, dramalar, beyin fırtınası, grup tartışmaları ve araştırmalar yaparak neşe içinde öğrenir.

# Öğrenme merak etmektir!

Çocukların içindeki öğrenme isteğini ortaya çıkarmak ancak onlarda merak ve başarma isteği uyandırmakla mümkündür. Bu nedenle öğretim programlarımız çocuk merkezli ve aktif öğrenmeye, bilgiyi keşfetmelerini sağlayacak etkinliklere dayalı olarak hazırlanır.