Akasya Koleji
Akasya Koleji

SANAL MÜZE GEZİMİZ

GERİ DÖN

Akasya Koleji olarak 5. ve 6. Sınıflarımıza yönelik Müzeler Haftası doğrultusunda çeşitli sanal müze gezi turları düzenledik. Öğrencilerimiz başta yurdumuzda olmak üzere birçok önemli müzeyi gezdi. Müze turlarımız sırasında öğrencilerimiz hem keyifli anlar yaşadı hem de tarihi ve geleceğe yönelik bilgileri öğrenme imkânına erişti.
Sanal 3d Müze gezilerimiz üç tur şeklinde düzenlendi. Dünyaca ünlü Türk Tarihi’nin eşsiz eserleriyle dolu Topkapı Sarayı Müzesi gezildi. Öğrenciler burada Fatih Sultan Mehmed Han’ın ilk kez yaptırdığı Topkapı Sarayını inceleyip, Osmanlı ve Türk tarihine ilişkin birçok bilgiyi görsel olarak hafızalarına yerleştirdiler.
Sanal müze turumuz Uluslararası Uzay İstasyonu ve Nasa Uzay ve Havacılık müzelerinin de gezilmesiyle tamamlandı. Öğrencilerimiz yapılan uzay çalışmaları hakkında bilgi alıp dünyamızın dışında da gezegenler ve galaksiler olduğunu sanal uzay turu sayesinde daha iyi kavradılar. Müze gezileri öğrencilerimiz tarafından çok ilgi çekici bulunup soru ve yorumlarıyla eğlenceli bir şekilde tamamlanmıştır.

15 Haziran 2020