Akasya Koleji
Akasya Koleji

İLKOKUL KULÜPLERİMİZ

GERİ DÖN

FEN BİLİMLERİ KULÜBÜ
Bu hafta Fen Bilimleri kulübü olarak eğlenceli ve şaşırtıcı bir deney gerçekleştirdik: Öğrencilerimizle dokunsal ve duyusal çalışma yapmaya karar verdik ve hep birlikte “Oobleck” deneyini yaptık. Non-Newtonian Fluid oobleck newtonian (Newton uyumlu) olmayan akışkan bir özelliğe sahip. Yani sıvı olmasına rağmen basınç uyguladığında katı gibi davranıyor. Öğrencilerimizle dokunsal ve duyusal becerimizi geliştirirken akılları biraz karıştırdık.

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI
Bu hafta Geleneksel Çocuk Oyunları Kulübü olarak geçmişi yad ettik: Tıpkı eski yıllarda sokak aralarında, bahçelerde ve uygun bulunan her mekanda oynanıldığı gibi bizler de okulumuzda oyunun kurallarına uyarak “Yakan Top” oynadık.

FİKİR ATÖLYESİ
Bu hafta Fikir Atölyesi Kulübü olarak yaratıcılığımızı konuşturduk: Öğrencilerimizle ahşap malzemelerimizi dekoratif bir şekilde boyayarak becerilerimizi geliştirip ahşaplarımızı ve kullanabilir hale getirdik ve geri dönüşüm malzemelerinden süs eşyalarımızı tasarladık.

MUTFAK SANATLARI
Bu hafta Mutfak Sanatları kulübü olarak mutluluğumuza mutluluk kattık: Öğrencilerimizle birlikte tatlı krizlerimizi yatıştıracağımız küçük, harika toplar olan “Truff” yaptık.

YARATICI YAZMA VE OKUMA
Bu hafta Yaratıcı Yazma ve Okuma Kulübü olarak gelecek günlere el salladık: Öğrencilerimizin gelişim düzeyine ve kendi bireyselliğine uygun öz farkındalık çerçevesinde, öz güven ve öz disipline sahip gündelik hayatta gelişimini destekleyecek akıl yürütme ile sosyal becerileri ve estetik duyarlılığı geliştirmek amacıyla “18 Yaşındaki Haline Mektup Yaz” etkinliğini yaptık.
SİNEMA KULÜBÜ
Bu hafta Sinema Kulübü olarak filmlere bakış açımızı kattık: Sessiz film türlerinin slayt sunumu ile önce tanıtımı yaptık. Ardından bu türler ile ilgili dünya çapında akademi ödülü almış yapımlar izledik ve öğrencilerimizle birlikte bu filmler hakkında düşüncelerimizi belirttik.
İNGİLİZCE PROJE ÖDEVİ
Bu hafta ikinci sınıf öğrencilerimizle İngilizce dersinde geri dönüşüm materyallerini kullanarak kendi oyuncaklarımızı tasarladık.

09 Kasim 2020